inteligence

Co je inteligentní systém?

 • Vysoký komfort bydlení a úspora času díky automatickým funkcím,
 • jednoduché a přehledné ovládání pro všechny členy rodiny,
 • všechny technologie spolupracují,
 • snadné dodatečné úpravy a budoucí rozšíření systému,
 • individuální nastavení systému na míru každému uživateli,
 • hospodárná regulace šetrná k životnímu prostředí,
 • připraven na moderní technologie, například ovládání hlasem, koncepty smart city a smart grid,
 • vzdálený přístup a dohled nad domácností,
 • otevřený systém nezávislý na konkrétní technologii.
ne-inteligence

Co není inteligentní systém bydlení?

 • Velmi omezené řídicí funkce,
 • nepřehledné a nejednotné ovládání,
 • různý design nástěnných ovladačů,
 • technologie nespolupracují, protože o sobě „nevědí“,
 • obvykle vyžaduje stavební zásahy pro úpravy systému,
 • polovičaté řešení jako wi-fi zásuvka nebo „smart“ žárovka,
 • neposkytuje přehled o spotřebě, neupozorní na plýtvání,
 • složité a omezené zapojení technologických novinek,
 • neumožňuje vzdálený přístup.
heart knx

Srdcem profesionálního řešení pro chytré bydlení je systém KNX, který patří mezi celosvětový standard v automatizaci domů a budov. Jeho současná podoba je založena na více než 20 letech zkušeností z praxe. Díky KNX mohou všechny funkce, systémy a technologie domu harmonicky spolupracovat a tvořit tak jeden funkční celek.

Přínosy inteligentního systému

Díky inteligentnímu bydlení ušetříte spoustu času a energie rutinními činnostmi, jako jsou větrání, nastavování teploty, změna intenzity osvětlení a další. Nechte svůj domov fungovat jako celek a pracovat pro Vás.

Výhodou chytrého řešení založeného na standardu KNX je decentralizovanost a tedy i robustnost. Uživatel může vybírat ze stovek dodavatelů, kteří nabízejí kompatibilní přístroje. To zaručuje dlouhodobé využití technologie bez nutnosti častých inovací. Kompletní řadu výrobků pro KNX nabízí společnost Schneider Electric.

komfort

Komfort

Zpříjemněte si chvíle strávené doma. Inteligentní domácnost se sama automaticky postará o vaše pohodlí. Získáte tak víc času pro sebe a své blízké.

 • Každodenní činnosti jdou stranou

  Jak by se vám líbilo, kdyby se ráno samy vytáhly žaluzie, v obývacím pokoji by se zapnula hudba a spustilo by se zavlažování trávníku? Anebo kdyby se po odchodu z bytu vytápění samo ztlumilo a před vaším příchodem opět zesílilo?
  Nechte inteligentní dům dělat rutinní úkony za Vás!

 • Neustálý přehled o celé domácnosti

  Celý dům máte jako na dlani. Moderní inteligentní systém můžete ovládat chytrým telefonem nebo počítačem, a to i když nejste doma. Stačí se připojit přes internet.
  Nevracejte se zbytečně zpět z cesty, protože jste zapomněli vypnout žehličku!

 • Užitečné hromadné úkony

  Díky takzvaným scénám lze stisknutím jednoho tlačítka změnit Váš obývací pokoj třeba na filmový kinosál nebo hernu. Můžete taky libovolně nastavit takzvané scény pro osvětlení vhodné k večeři, ke sledování televize či ke čtení.
  Už žádné obíhání vypínačů nebo termostatů!

 • Stylové ovladače ve špičkovém designu

  O všem důležitém, co se doma děje, Vás informuje centrální dotykový displej. V každé místnosti jsou pak pro ovládání systému umístěny praktické dotykové ovladače nebo tlačítkové vypínače s LED podsvícením. Vše je přehledné a srozumitelné. Design ovladačů můžete libovolně měnit a upravovat podle stylu interiéru.
  Konec džungle nevzhledných rámečků, ve kterých se nikdo nevyzná!

komfort
bezpeci

Bezpečí

Klidně spěte. Inteligentní dům se sám stará o svoje bezpečí a automaticky Vás informuje o všech neobvyklých situacích, které nastanou.

 • Neustálý dohled

  V případě instalovaných kamer vně i uvnitř domu můžete na vašem mobilním zařízení vzdáleně ověřit, jestli příchozí bezpečnostní hlášení není jen planý poplach, a odvolat tak případný zásah bezpečnostní agentury.
  Dům neustále dohlíží na sebe a bezpečí svých obyvatel!

 • Automatické reakce

  Pokud se náhle zhorší počasí, dům okamžitě zavře střešní okna, aby nenapršelo do pokojů, a zasune kryt bazénu. Při silném větru zatáhne předokenní žaluzie a markýzy, aby je ochránil před poškozením. Anebo v případě, že zaznamená kouř, okamžitě varuje všechny obyvatele domu.
  Reakce domu jsou nastavitelné podle Vašich požadavků!

 • Tlačítko „Panika“

  Stiskem jediného tlačítka, umístěného třeba vedle postele, můžete zároveň spustit alarm, rozsvítit světla v celém domě a vytáhnout žaluzie. Tím vystrašíte případného zloděje.
  Chraňte bezpečí své i Vašich nejbližších!

 • Odchodové tlačítko

  Při odchodu z domu dokáže jediné tlačítko aktivovat bezpečnostní systém, zhasnout všechna světla a odpojit vybrané zásuvky třeba v prádelně. Už se Vám tak nestane, že necháte doma zapnutou žehličku. Dům se zároveň přepne do klidového režimu, ztlumí vytápění a uzavře přívod vody.
  Neponechejte nic náhodě a předcházejte případným škodám!

 • Simulace přítomnosti

  Pokud odjedete na delší dobu třeba na dovolenou, systém kvůli bezpečnosti vhodně rozsvěcí a zhasíná světla a posunuje žaluzie. Vytváří tak pro okolí dojem, že jste stále doma.
  Užijte si dovolenou bez starostí!

uspora-energii

Snížení nákladů

Myslete ekonomicky a ulevte vašemu rodinnému rozpočtu snížením nákladů na provoz domácnosti. Inteligentní dům efektivně reguluje zdroje tepla a chladu, které jsou největšími žrouty energie.

 • Využití alternativních zdrojů

  Systém dokáže efektivně kombinovat vytápění z různých tepelných zdrojů a vhodně využívat a řídit alternativní zdroje energie. Reaguje taky na změny venkovní teploty, podle potřeby a ročního období například zatáhne žaluzie.
  Dejte zelenou efektivnímu hospodaření s energiemi!

 • Úspora na účtech za energie

  Inteligentní domácnost Vás bude pravidelně informovat o aktuální spotřebě elektřiny, vody a plynu. Jednoduše si tak můžete spočítat náklady za osvětlení, domácí spotřebiče a elektroniku, vytápění nebo zavlažování a najít způsob, jak je snížit.
  Šetříte nejen životní prostředí, ale taky Vaši peněženku! Dejte zelenou efektivnímu hospodaření s energiemi!

 • Teplotní komfort po celý den

  Máte rádi příjemnou teplotu přes den, ale na spaní chcete mít větší zimu? To je pro inteligentní dům samozřejmostí. Postará se o optimální regulaci vytápění, ventilace nebo chlazení nezávisle pro každou místnost. Nikdy se nestane, že by v místnosti běželo topení i klimatizace současně.
  Mějte vždy ideální teplotu v každé místnosti!

uspora-energii
flexibilita

Flexibilita

Nenechte se omezovat ve svých přáních. Jistě oceníte snadné přizpůsobení jednotlivých funkcí inteligentního domu měnicím se potřebám doby nebo Vaší rodiny.

 • Upravujte funkce a přidávejte nové

  Potřebujete, aby některý vypínač ovládal namísto světla třeba žaluzie? Není problém. Naši technici to hravě zvládnou a bez nutnosti stavebních úprav. Systém lze taky jednoduše rozšiřovat o další vychytávky, které si v budoucnu pořídíte.
  Funkce domu lze kdykoliv rozšířit či měnit bez sekání zdí a nepořádku!

 • Kompatibilita systému

  Systém KNX, mozek inteligentní domácnosti, je celosvětově uznávaným standardem se širokou podporou výrobců. Mezi ně patří i společnost Schneider Electric, specialista na inteligentní řešení domácnosti. Na trhu jsou desítky vyškolených firem, které s instalací KNX mají bohaté zkušenosti. Výběr je jen na vás.
  Nechtějte řešení závislé na jediném dodavateli!

Nejčastější dotazy

Nadchli jste se pro chytré bydlení, ale chcete vědět víc.

 • Co je to systémová instalace KNX? A je spolehlivá?
  KNX je mezinárodní standard pro inteligentní elektroinstalace. Kompatibilní přístroje vyrábí po celém světě přes 400 firem, takže nejste vázáni na jednoho dodavatele. Výhodou KNX je, že nemá centrální řídicí jednotku, ale decentralizovanou strukturu. Nemůže tedy dojít k výpadku „mozku systému“, který by ho celý ochromil. KNX existuje přes 20 let a je to mercedes v inteligentním řešení domácnosti. Je prověřený, spolehlivý a nainstalovaný ve více než 100 000 domácnostech po celém světě.
 • Jak je možné, že spolu dokážou komunikovat různé technologie v domě, například regulace vytápění a zabezpečovací systém?
  V domě jsou umístěny senzory a detektory, které v rámci systému KNX posílají informace hned několika přístrojům. Například okenní kontakt umí pohlídat bezpečné uzavření oken v noci nebo při odjezdu na dovolenou. Taky vypne vytápění, když je okno otevřené, nebo upozorní na otevřené okno při dešti.
 • Nejsem technický typ. Budu umět systém ovládat?
  Ano. KNX je navržen tak, aby ho dokázal ovládat každý člen domácnosti. Podstatou systému je jedno uživatelské rozhraní a jednotný styl ovladačů. Multifunkční ovladače umístěné na zdi i mobilní aplikace jsou přehledné a intuitivní.
 • Co se stane, když vypadne proud?
  Konfigurace systému se nevymaže ani při dlouhodobém výpadku. Není tedy nutné ho znovu nastavovat. Po obnovení proudu systém naběhne do standardního režimu ovládání a automatické regulace.
 • Je ovládání bezpečné i pro děti?
  Ano. Systém KNX pracuje s bezpečným malým napětím, a proto nemůže dojít k úrazu elektrickým proudem. KNX ovládače jsou tedy zcela bezpečné pro všechny členy domácnosti i v neobvyklých situacích – v případě vypínače vypadnutého z instalační krabice, při náhodném kontaktu vypínače s vodou a podobně.

  Pro každého uživatele taky můžete individuálně nastavit, k jakým funkcím a datům bude mít přístup. Děti tak budou moct ovládat třeba jen světla a televizi.
 • Není systém KNX příliš luxusní pro běžného člověka? Vyplatí se vůbec?
  Ano, vyplatí. KNX nemusí stát více než například luxusní kuchyň. Záleží na velikosti domu či bytu a na požadovaných funkcích. Jinými slovy na počtu přístrojů, které se rozhodnete instalovat. KNX má smysl hlavně z dlouhodobého hlediska – uspoří nejen náklady na provoz domácnosti, ale i Váš čas.
 • Kdo mi nainstaluje inteligentní systém pro moji domácnost?
  Instalace KNX Schneider Electric realizují partnerské firmy po celé ČR. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám předáme vhodný kontakt.